Instalacja za pomocą Maila

Comodo można również zainstalować z linka którego możemy uruchomić na każdym komputerze bądź wysłać bezpośrednio do klienta. Aby uzyskać taki link należy wykonać następujące kroki.

Po pierwsze, logujemy się do konsoli Endpoint Manager. Przechodzimy do listy urządzeń oraz klikamy „Enroll Device

Zostaniemy przeniesieni do ekrany konfiguracji instalacji. Tutaj konfigurujemy domyślnego administratora i firmę do której komputery będą przypisywane z linku który chcemy wygenerować.

Po wybraniu odpowiedniego administratora oraz firmy przechodzimy do opcji „Enrollment Instruction” gdzie jest zbiór wszystkich linków służących do instalacji rozwiązania Comodo.

Teraz będziemy widzieć taką listę.

Tutaj mamy wygenerowane linki które pobiorą instalator nie zależnie gdzie zostanią uruchomiony. Możemy taki link wysłać przykładowo mailem do klienta. Po pobraniu instalatora i jego uruchomieniu komputer zostanie dodany bezpośrednio do predefiniowanej firmy.

Uwaga: Ten sposób pozwala na instalacje klienta komunikacji. Jeżeli chcemy jeszcze zainstalować Antywirusa Comodo wykonujemy takie prace zgodnie z poradnikiem podstępnym pod tym linkiem: Instalacja antywirusa przy zainstalowanym kliencie komunikacji.