Comodo ITSM – rejestracja konsoli

Wyróżniamy dwa scenariusze rejestracji konsoli oraz klucza licencyjnego. Poniżej przedstawione są instrukcje krok po kroku dla poszczególnych scenariuszy.

Zakupiłem lub otrzymałem klucz licencyjny Comodo ITSM i korzystam już z Comodo One oraz konsoli ITSM.

Wraz z kluczem licencyjnym w certyfikacie otrzymujemy link do rejestracji i aktywacji klucza na stronie https://accounts.comodo.com/mdmbyactivationcode. Wypełniamy dane w formularzu podając nasz klucz licencyjny oraz wybierając opcję, że jesteśmy użytkownikami Comodo. W polu Login wpisujemy adres mailowy taki sam na jaki mamy zarejestrowane Comodo One oraz to samo hasło.

Po zatwierdzeniu warunków Comodo przechodzimy dalej klikając Continue. W kolejnym kroku potwierdzającym naszą licencję klikając Place Order. W ostatnim kroku otrzymamy pełne informacje na temat naszego konta oraz licencji. Od tej pory klucz jest aktywny z dniem w którym to wykonaliśmy. Na nasz adres mailowy podany przy rejestracji otrzymamy również wiadomości mailowe potwierdzające rejestrację. Ze strony accounts.comodo.com można się wylogować.

Następnie po zalogowaniu do konsoli ITSM przechodzimy do zakładki SETTINGS → Subscriptions → List of Licenses i klikamy Add New License. Wpisujemy nasz klucz licencyjny klikamy Add New License. Wpisujemy nasz klucz licencyjny który pojawi się w naszej konsoli.

 

Zakupiłem lub otrzymałem klucz licencyjny Comodo ITSM i nie rejestrowałem jeszcze konta Comodo One.

Wraz z kluczem licencyjnym w certyfikacie otrzymujemy link do rejestracji i aktywacji klucza na stronie https://accounts.comodo.com/mdmbyactivationcode. Wypełniamy dane w formularzu podając nasz klucz licencyjny oraz wybierając opcję, że nie jesteśmy użytkownikami Comodo. W polu Login wpisujemy adres mailowy na jaki chcielibyśmy aktywować nasz klucz oraz zarejestrować Comodo One. Ten adres oraz hasło które powinno zawierać dużą literę, cyfrę oraz znak specjalny będzie również służyć do logowania w Comodo One.

Po zatwierdzeniu warunków Comodo przechodzimy dalej klikając Continue. W kolejnym kroku potwierdzającym naszą licencję klikając Place Order. W ostatnim kroku otrzymamy pełne informacje na temat naszego konta oraz licencji. Od tej pory klucz jest aktywny z dniem w którym to wykonaliśmy oraz możemy przejść do rejestracji Comodo One.

Na nasz adres mailowy podany przy rejestracji otrzymamy również wiadomości mailowe potwierdzające rejestrację. Ze strony accounts.comodo.com można się wylogować.

Przechodzimy na stronę one.comodo.com i klikamy w prawym górnym rogu Sign Up. Na środku strony zostanie wyświetlone okno w którym podajemy adres mailowy użyty do aktywacji klucza. Adres zostanie przepisany do formularza z lewej strony. Następnie podajemy hasło które użyliśmy do aktywacji klucza oraz podajemy numer telefonu. Numer nie musi być prawidłowy, służy on do kontaktu producenta w celu poprawienia jakości oferowanych swoich usług. Jeśli nie życzymy sobie połączeń od producenta wpisujemy 123456789.

Po kliknięciu Submit otrzymamy informację, że jesteśmy już użytkownikami Comodo w postaci poniższego ekranu:

Klikamy OK i jeszcze raz wypełniamy formularz wpisując ponownie nasz adres mailowy na który aktywowaliśmy klucz oraz hasło. Po kliknięciu Submit otrzymamy informację o wysłaniu maila z linkiem aktywacyjnym.

Mail może trafić do Spamu więc należy również sprawdzić folder Spam.

Po kliknięciu w Verify my email otworzy nam się strona z możliwością zalogowania do Comodo One.

Wypełniamy dane naszym adresem mailowym oraz hasłem które podaliśmy przy aktywacji klucza licencyjnego. Po pierwszym zalogowaniu do Comodo One otrzymamy ekran konfiguracji Comodo One oraz naszej konsoli ITSM. Przede wszystkim wybieramy rodzaj Comodo One. Wersja MSP umożliwia dodawanie do konsoli firmy którymi zarządzamy będąc na przykład outsorcingiem oraz posiada moduł RMM do zarządzania komputerami. Polecamy wybierać zawszę wersję MSP. Uzupełniamy również informację o nazwie naszej firmy oraz subdomenie służącej do logowania się bezpośredniego do konsoli ITSM. Subdomena nie powinna zawierać polskich znaków, znaków specjalnych oraz spacji. Numer telefonu w tym kroku służy już tylko do identyfikowania naszego konta w Comodo One. Po wypełnieniu wszystkich pól klikamy Submit.

W kolejnym kroku otrzymujemy ekran z naszą licencją którą aktywowaliśmy na początku. Zatwierdzamy klikając Next. Ostatnie okno poinformuje nas o generowaniu modułów Comodo One. Moduł IT and Security Manager może generować się od kilku sekund do kilkunastu minut. Spowodowane jest to rejestracją naszej subdomeny na serwerach producenta. Po otrzymaniu komunikatu przy wszystkich modułach Ready, klikamy OK.

Nasza konsola ITSM jako moduł Comodo One wraz kluczem licencyjnym jest gotowa do użytku. Otwieramy ją klikając na górnej belce Comodo One drugą ikonę i wybierając IT and Security Manager.